Solventli Epoksi Boya

Solventli Epoksi Boya

Epoksi zemin kaplama uygulaması içerisinde reçine barındıran bir bileşendir. İçerisindeki bu özel madde sayesinde özellikle araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yüksek aşınmaya karşı direnç oluşturan bir özellik sunar. Beton ya da metal düz yüzeye uygulanan epoksi kaplama yürüyüş kalitesini de arttırır. Solventli epoksi boya ise daha çok sürüldüğü yüzeye parlak bir görünüm sunar. Son kat boyası olarak da bilinmektedir. Kullanan alanın daha az yıpranmasını sağlar. Özellikle çizilme ve aşınmaya karşı kuvvetli bir direnç oluşturur. Bu nedenle otoyollarda, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, tır ve kamyon gibi büyük araçların sıklıkla bulunduğu alanlara uygulanır. 

Solventli Epoksi Boya Nerelerde Kullanılır?

Solventli Epoksi boya uygulanan bölgeyi kimyasal etkenlerden korumak amacıyla da kullanılır. Özellikle Sanayi kuruluşlarında, Petrokimya alanında, Atık su sanayi tesisleri, İlaç ve Gıda sanayi alanları, hastanelerde rahatlıkla kullanılabilir. Döşeme kaplaması olarak değerlendirilen Ankara Epoksi zemin Kaplama ürünü İnşaat bölgelerinde ve beton kalıpların iç yüzeylerinde kullanılır. Yüksek bir direnç gücüne sahiptir. Dayanıklıdır ve oldukça serttir. Yüzeydeki kaplama hem parlak hem de kaygan bir görüntü sunar. Rahatlıkla temizlenebilir ve antibakteriyeldir. Sağlığa herhangi bir zararı bulunmaz. Epoksi kaplama fiyat  hakkında bilgi alabilmek için ZEK Zemin Epoksi Kaplama firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Solventli Epoksi Boya Özellikleri Nelerdir?

Dayanıklılığı özellikle etrafta oluşabilecek deterjan ürünleri ve dezenfektanlar, deniz suyunun etkisi, benzin ya da mazot dökülmesi, alkol ürünleri ile temas etmesi, asitler ile buluşması gibi durumlarda oldukça dayanıklı bir yapı sunar. Ankara epoksi özel bir uygulama metodu ile uygun sıcaklığa erişildiğinde kısa sürede istenen alana uygulanır. Solventli zemin kaplama duvar döşeme ve tavan alanları içinde uygunluk sağlar. Seramik, Granit, Parke, Mozaik ya da Porselen gibi malzemelerin üzerinde de kullanılabilir. En büyük avantajı hijyenik oluşudur. Su geçirmeme özelliği barındırır.Tüm bu özelliğine rağmen epoksi zemin fiyatları oldukça uygundur. Uzun ömürlü ve yaşadığı tahribattan kaynaklı olarak rengini korumasını sağlar. Isı alışverişinde dengelidir ve aşırı donma riskine karşı dayanıklılığını korur. Dışarıdan gelebilecek kimyasal ürünlere ve bakterilere karşı da dayanıklı bir ürün ömrü sunar. Uygulanabilmesi için kuru, temiz olması gerekir. Yüzeydeki pürüzlük boyanın istenen şekilde düzgün ve sağlam olmasına engel olabilir. Ön hazırlık sürecinde bu duruma dikkat edilmelidir.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]