Epoksi Zemin Kaplama Suya Dayanıklı mı?

Epoksi Zemin Kaplama Suya Dayanıklı mı?

Epoksi zemin kaplama malzemesi içinde kullanılan reçinenin etkisiyle kuvvetli bir yapıştırma özelliği sunar. Bu malzemenin de etkisi ile birlikte yüksek izolasyon içeren yapısı suyu alt katmana iletmeyerek su geçirmez bir özellik sunar. Ancak bunun için uygulanan alan üzerinde ürün kuruma aşamasını tamamladıktan sonra bu etkiye kavuşur. Su yalıtım ürünü olarak da çoğunlukla tercih edilir. Ankara epoksi zemin kaplama uygulaması su geçirmez özelliği de göz önünde bulundurularak farklı iş sahalarında kullanılabiliyor. Özellikle sektör olarak kimyasal madde üretimi, gıda maddesi üretimi, ilaç sektörü, uçak, otopark, fabrika alanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Aşınmayan yapısı zeminin dayanıklı hale gelmesini sağlıyor. Özellikle yol yapım çalışmalarında yük yüksek yük baremi taşıyan araçların geçişlerinden etkilenmediği için tercih edilir. 

İşlevsel ve Estetik Kaplama Deneyimi
 

Epoksi kaplama kir tutmadığı için de kolaylıkla temizlenebilir. Buharla temizleme tekniklerinin kullanıldığı mekanların yüzeyinde daha çok işlevsellik sunar. Bölgesel olarak uygulanışı da oldukça kolaydır. Herhangi bir koku yayılımı yapmaz. Yapı malzemesi olarak çokça tercih edilmesindeki nedenlerden biri yüksek dayanma oranına sahip olması ve ıslak yüzeyde dahi kaymama niteliğidir. Ev içi alanda tercih edildiği gibi ev dışı mekanlarda da sıklıkla kullanılan Ankara epoksi zemin kaplama uygulaması kış bahçesi ya da teras gibi oluşturulmuş özel alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu durum yağmur suyundan kaynaklı olarak zeminin altına geçen suyun parkelere zarar vermesine de engel olur. Estetik bir görüntü oluşturur.

Epoksi Zemin Kaplama Özelliği Nedir?


İzolasyon özelliği oldukça yüksektir. Yalnızca suya değil alkali ve asitli ürün karışımına yönelik de güçlü bir direnç oluşturur. Epoksi boya ya da duvar boyası olarak da tercih edilebilir. Epoksi suya dayanıklı olduğu kadar güneşe dayanıklılığı bulunmayabiliyor. Yüksek sıcaklığa maruz kaldığında güneş ışınlarındaki mor ötesi ışınlar hassaslaştırabiliyor. Özellikle açık havada kullanılacakken direkt olarak güneş ışığı ile temas etmemesine dikkat edilmelidir. Epoksi zemin fiyatları kaplama uygulamasının maliyetinin düşük olması da tercih edilme nedenlerinden biridir. Dayanıklı, koruyucu, uzun ömürlü oluşu, su geçirmez özelliği ile alternatif epoksi kaplama fiyat hakkında bilgi alabilmek için ZEK Zemin Epoksi Kaplama firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]