Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı

Epoksi Zemin Kaplama m2 Fiyatı

İnşaat sektörü ve ev dekorasyonu ile yakından ilgili olan kişi ve firmalar için epoksi zemin kaplama m2 fiyatı büyük önem taşıyor. Metrekare ölçümü yatıktan sonra ilgili alana ne kadar epoksi reçine kullanılması gerektiğinin hesabını bilen uzman firmalar, uygun miktarda epoksi kullanımı ile zemin kaplama hizmeti veriyor. 

Epoksi m2 fiyatları malzemenin kalitesine göre de değişiklik gösteriyor. En kaliteli epoksi kullanan firmalar yüksek fiyat teklifi sunarken, epoksi kalitesine önem vermeyen firmalar daha uygun maliyetlere zemin kaplama hizmeti verebiliyor. Bu noktada beklentilerinize uygun hizmet alabilmek için bütçe ayarlamasını iyi yapmak gerekiyor. Otopark, garaj hastane ve ev zeminlerinde tercih edildiğinde uzun yıllar bakım ve onarım gereksinimi hissettirmeyen epoksi kaplama, bir kereye mahsus maliyeti karşılığında uzun yıllar zemin konusunda tasarruf yapabilmek mümkün oluyor. 

Epoksi Zemin Kaplama M2 Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Profesyonel bir şekilde epoksi zemin kaplama hizmetini veren firmalar öncelikle zemin etüdü çalışmaları ile hizmetlerine başlıyor. Zemin yapısı için ideal epoksi boya seçimi ve uygulama tekniklerinde dikkat edilmesi gerekenler için zemin etüdü mutlaka olmalıdır. Bu aşamayı es geçerek doğrudan epoksi kaplama işlemine geçen firmalar kısa vadede eksiklerin ve kusurların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. 

Bu noktada epoksi zemin kaplama fiyatları kapsamına zemin etüdü hizmetlerini de eklemek mümkündür. Yeterli düzeyde olmayan zeminlerin güçlendirilmesi için gerekli harcın kullanılması firmalara ek maliyet oluşturacağı için m2 epoksi fiyatı doğrudan yükseleceğini söylemek mümkündür. 

1 Kg Epoksi Boya Kaç M2 Zemin Kaplar?

Epoksi zemin kaplama hizmeti almak isteyenler genel bir performans değerlendirmesi için 1 kilogram epoksi boyadan kaç m2 alan kaplanacağını merak ediyor. Sıvı formda olduğu ve uygulandığı alana yayılma özelliğinden dolayı genellikle 1 kg epoksi ile 2 metrekareye yakın alan kaplanmaktadır. Bu hesaplama tercih edilen epoksi kaplama türüne göre farklılık gösterebilir. 
Kullanılan malzemenin önceden ne kadar alanı kaplayacağını net olarak söylemek mümkün değildir. Ancak firmalar yıllarca edindikleri deneyimler doğrultusunda kaç litre epoksinin ne kadar alanı kaplayacağını yaklaşık olarak tahmin edebiliyor. Böylece fazladan malzeme maliyeti de söz konusu olmuyor.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]