Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Epoksi zemin kaplama uygulamaları iç mekanlarda ve dış mekanlarda kolaylıkla uygulanabiliyor. Özellikle endüstriyel faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama uygulamasıdır. Hastanelerde, laboratuvar ortamlarında, ev ve ofis alanlarında ve otoparklarda kolaylıkla mekanlara uygulanabilir. Dekoratif bir görüntü sunuşu da tercih edilmesini sağlıyor. Estetik görüntüsünün yanında kullanışlı ve uygun maliyetli oluşu da cezbeden özellikleri arasında yerini alıyor. Epoksi boya poliüretan malzemeden üretilmiş ürünler ve kaplamalar dış mekanlarda uzun ömürlü olarak kullanılabiliyor. Özellikle trafik alanlarında kullanılması araçların geçiş yaptığı ve hız gerektiren bölgelerde yüksek direnç sağlıyor. Otoyol üzerinde ya da otopark alanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Epoksi Zemin Kaplama Hangi Alanlara Uyum Sağlıyor?

Epoksi zemin kaplaması pürüzsüz hale getirilmiş ve çatlaklarından arındırılmış zemin üzerine uygulanabilir. Bunun yanı sıra beton üzerine, kontör plak üzerine, ahşap yapı üzerine ya da fayans üzerine de uygulanabiliyor. Yer yer duvarlara uygulandığı da görülüyor. Epoksi malzemesi ile üretilen şeffaf epoksi kaplama çeşidi daha çok hobi ve sanat alanlarında parlaklık ve şeffaflık sağlaması için kullanılıyor. Ürünlerin kaplanması, koruyuculuğu içermesi ya da modelleme aşamalarında vernik gibi kullanılabilir. Ankara epoksi zemin kaplama uygulaması sırasıyla şu alanlarda kullanılabilir: Araç onarım ve bakım tesis alanlarında, otopark alanlarında, uçakların onarım bakım atölyelerinde, Gıda Sanayi alanlarında, laboratuvar, hastane ortamında, nükleer enerji barındıran tesislerde, depo alanlarında, kimyasal ilaç barındıran kimleri ilaç sanayi merkezleri ya da depolarında rahatlıkla kullanılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Ağır darbelere karşı direnç oluşturduğu için trafiğin en yoğun olduğu alanlarda tercih ediliyor. Patlama, göçme, kırılma gibi hassas durumların yaşanabileceği çalışma alanlarında zemin kaplaması olarak tercih ediliyor. Günümüzde ise yaygın olarak ev içi banyo, tuvalet alanlarında, spor salonları, garaj alanları, havuz kenarı içinde tercih edilebiliyor. Epoksi zemin fiyatları kullanılan alana göre değişiyor. Özel kaplama güçlü bir yapışkanlık özelliği sunar. İnşaat alanlarında da kullanılabilir. Şık görüntüsü rahatlıkla geri dönüştürülebilmesi ve onarılabilmesi açısından işlevsellik yönü ile de kuvvetlidir. Alüminyum, ahşap malzemelerin, çelik malzemelerin yapıştırılmasında polyester, seramik, beton, betonarme yapıların üzerinde ince kaplama malzemesi olarak tercih edilebilmektedir. Yüzey koruyucusu olarak da tercih edilen ankara epoksi zemin kaplama kimyasallara karşı dayanıklı ve kuvvetli bir sentez oluşturur. Su geçirmeyen özelliği suyun bulunduğu her türlü alanda kullanılabilir. Özellikle havuz kenarları epoksi kaplama fiyat uygulaması hakkında bilgi alabilmek için ZEK Zemin Epoksi Kaplama ile iletişime geçebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]