Epoksi Zemin Kaplama Fiyatı Ne Kadar?

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatı Ne Kadar?

Zemin kaplamalarında bireylerin öncelikli tercihi dayanıklı malzemeden yana oluyor. Bir kere yapıldıktan sonra uzun yıllar sorunsuz kullanım imkânı sunması nedeniyle epoksi birçok sektörün vazgeçilmez malzemeleri arasında yer alıyor. 
Epoksi zemin kaplama işlemi sonrasında yaşam alanlarının son derece estetik ve şık durması kaçınılmaz oluyor. Sıradan zemin kaplama uygulamalarına iyi bir alternatif olmasının yanı sıra özellikli bir madde olmasından dolayı epoksi boya çeşitleri birçok yüzeyde tercih ediliyor. Metrekare üzerinden belirlenen epoksi zemin kaplama fiyatları, uygulama alanlarının büyüklüğü ve malzemenin kalitesi gibi birçok etkene göre değişiklik gösteriyor. 

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yıllarca yoğun bir şekilde kullanılsa dahi darbelere karşı dayanıklı olması fabrikaların bütçelerinden tasarruf etmelerine büyük ölçüde yardımcı oluyor. Epoksi zemin kaplama hizmeti veren pek çok firma arasında fiyat karşılaştırması yapıldığında arada bariz farklılıklar çıkıyor. Fiyat farklılığına neden olan bazı etkenlerin başında ise; malzeme kalitesi, epoksi firmasının tecrübesi, uygulama alanının metrekaresi ve uygulama şeklinin zorluk derecesi gibi çeşitli etkenler fiyat farklılıklarını beraberinde getirebiliyor.
 Ayrıca epoksi kaplama öncesinde zemin güçlendirme ve temizliğe ihtiyaç duyulması gibi etkenlerde ekstra ücret karşılığında bu hizmetleri alabilmeyi sağlıyor. Maliyeti makul düzeyde olan bir malzemeden yüksek verim alınıyor olmasından dolayı epoksi reçine artık birçok zeminde görmeye alışılan malzemeler arasında yer alıyor. 

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatı Nasıl Hesaplanıyor?

Zemin yüzeylerine epoksi kaplama yatırmak isteyen kişi ve kurumlar için bu alanda hizmet veren epoksi firmalarının keşif çalışmasında bulunması gerekir. Yapılan keşif sırasında zeminin sağlamlığı ve yapısı ele alınarak gerekli notlar alınır. Elde edilen bilgiler ışığında ne kadar malzeme kullanılacağının tahmin etmek ve buna göre epoksi zemin kaplama fiyatlarının ortaya çıkması mümkündür. 
Zemin kaplama aşamasında epoksi tercih edilirken alanın metrekaresi fiyatın artmasına neden olurken, firmalar fiyat noktasında bu müşterilerine indirim avantajı sunabiliyor. Tahmini olarak zemin kaplama ihtiyaçları için fiyat tahminlerinde bulunulsa da net rakam bilgisi için birçok özellik ir arada ele alınmalı ve ona göre fiyat teklifi sunulmalıdır. Aksi halde keşif olmadan fiyat vermek hizmet sonrasında sürpriz fiyatlarla karşılaşmaya neden olabilir.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]