Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir

Epoksi zemin kaplama çeşitleri epoksi reçinesi kullanılarak yapılan farklı kaplama türlerini ifade etmektedir. Epoksi mortar zemin kaplama ya da epoksi coating zemin kaplama gibi türleri vardır. Mortar epoksi zemin kaplama harç uygulama yöntemidir. Epoksi reçinesi ile dekorasyon malzemesi karıştırılarak elde edilen harcın zemine uygulanması ile yapılan kaplama türüdür. Oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Estetik açıdan da güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yüksek kalınlık epoksi zemin kaplama sınıfında yer alır. 4-10 mm arasında kalınlığı vardır. Ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda tercih edilir. Bakım ve onarımı kolay ve ucuzdur. Kaymaz epoksi zemin kaplama yapmaya elverişlidir. Tam pürüzlü, yarım pürüzlü ya da pürüzsüz yüzey olarak uygulanabilir.

Epoksi coating zemin kaplama ise en iyi epoksi zemin kaplama şirketleri tarafından orta ağır yüke maruz kalacak yerlerde tavsiye edilir. Geçici depolar ve atölyelerde tercih edilir. Multilayer epoksi zemin kaplamalara göre daha ince olduğu için maliyeti de daha düşüktür. En ucuz epoksi zemin kaplama fiyatları için tercih edilen bir yöntemdir. Estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar. Kolay temizlenir ve su geçirmezdir. Kimyasallara karşı direnç gösterir ancak diğer epoksi zemin kaplama türleri ile kıyaslandığında daha düşüktür. Ankara epoksi zemin kaplama tavsiye edenler maliyeti düşürmek ve geçici alanlar için bu kaplama türünü önermektedir. Epoksi zemin kaplama yaptırmak istiyorum diyorsanız beklentilerinizi ve zeminin maruz kalacağı etkileri göz önüne alarak bir epoksi zemin kaplama çözümü seçmeniz gerekir.

Epoksi zemin kaplama 3 boyutlu tasarım yaptırmak tamamen estetik kaygılarla yapılan zemin çözümleridir. Genel olarak iç mekanlarda ya da özel maksat mekanlarda (sunum odaları, sergi salonları,..vs.) tercih edilmektedir. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama uygulamaları ise epoksi zeminlerde kaydırmaz özellik elde etmek için kullanılır. Bu işlemler uygulama sırasında yüzeye pürüz eklenerek elde edilmektedir. Epoksi zemin kaplama teknik özellikleri hemen hemen aynı olsa da farklı türlerin sağladığı farklı faydaların göz ardı edilmemesi gerekir. Epoksi zemin kaplama faydaları açısından değerlendirildiğinde en yüksek faydayı elde edecek şekilde belirlenmelidir. En iyi epoksi zemin kaplama fiyatları için firmamızdan fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]