Epoksi Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Epoksi Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama avantajlarını birçok başlık altında ele almak mümkündür. Uygun fiyat başta olmak üzere üstün performans özeliği epoksi reçine birçok alanda aktif olarak kullanılmasına neden oluyor. Parlak ve pürüzsüz görüntü sunması yaşam alanlarına dekoratif bir hava katarken, artık 3 boyutlu desenlerle tasarlanan epoksi yüzeyler fazlasıyla modern ve sıra dışı görünümler elde etmeyi sağlıyor. 

Estetik duru sergilemesinin yanı sıra fabrikaların zeminleri için en kullanışlı yer döşeme maddelerinden biridir. Yeterli sürede kurumaya bırakıldığında ideal sertliğe ulaşan epoksi yüzeyleri en sert darbelere bile dayanıklı zeminlerde çalışmayı mümkün hale getiriyor. 

Estetik Görünüm

İster evlerde ister fabrikalarda epoksi zemin kaplama tercih edilmesindeki en cazip etken estetik duruşa sahip olmasıdır. Görünümü ile gözlere hitap ederken temizliği ve bakımının da kolay olması epoksi reçine ile döşenen zeminlerin oldukça avantajlı özellikte olmasına katkı sağlıyor. 

Makul Fiyat

Alternatif zemin döşeme uygulamalarına nazaran uygun maliyetlere sahip olan epoksi kaplama, metrekare fiyat hesaplamasında bütçeden tasarruf yapılmasına imkân sağlıyor. Makul fiyatına bakarak uzun yıllar yeni bir zemin kaplama ihtiyacına gerek bırakmaması, kaliteli bir yer döşemesi denince akla ilk olarak epoksinin gelmesine neden oluyor. 

Zengin Ürün Yelpazesi

Epoksi zeminlerde ilk kullanıldığı yıllarda şeffaf ve parlak bir görüntü sergilerken, günümüzde modern dekorasyonun ayrılmaz parçalarından biri haline gelmiştir. Farklı teknolojilerle bir araya geldiğinde zemin kaplamalarının 3 boyutlu ve oldukça şık duran bir görünüme sahip olması mümkün oluyor. 

Uzun Kullanım Ömrü

Epoksi dışında uygulanan birçok zemin kaplama türü her yıl bakım ve tadilat gerektiren uygulamalar oluyor. Epoksi ise uzun yıllar ilk günkü formunu koruma özelliği sayesinde düşük maliyetli olma niteliğini her daim korumaya devam ediyor. Çizilmeye, kırılmaya ve çatlamaya karşı yüksek direnç gösterebilen epoksi, modern ve kullanışlı zeminlerin başlıca kurtarıcısı oluyor. 

Dayanıklılık

Epoksi zemin kaplama kavramı en çok dayanıklılık kavramı ile yan yana gelen iki terim niteliğindedir. Kullanımı sırasında en zor darbelere karşı bile dayanıklı olması epoksi zemin denince pek çok kişinin diğer alternatifleri doğrudan elemesine neden oluyor.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]