Poliüretan Malzeme Özellikleri

Poliüretan Malzeme Özellikleri


    Poliüretan köpük polimerik malzemelerin uygun katalizörlerle birleşmesiyle oluşan ekzotermik bir tepkime sonucu oluşur. Tamamen kuruduğunda sert süngerimsi bir yapıya kavuşur ve ısı tutan özelliği sayesinde yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Poliüretan yoğunluk hesaplama yöntemleri ile malzemenin ne kadar köpüreceği ve kullanıldığı alana göre ne kadar ağırlık ve hacme sahip olacağı hesaplanabilir. Poliüretan nedir nerelerde kullanılır dersek her türlü yatılım işlemlerinde güvenle kullanılabileceği gibi köpük çeşitlerinin sıklıkla dolgu malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Poliüretan hammadde uygun katalizörler ile karıştırıldığında etkin hale gelerek poliüretan köpük levha haline getirilebilir. Poliüretan köpük karışımı uygulamalarında günümüzde püskürtme yöntemi yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.


    Poliüretan köpük makinası uygun malzemeleri karıştırarak püskürtmeye ve poliüretan malzemenin püskürtülen yüzeye eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olur. Böylece poliüretan kaplama işlemleri estetik bir şekilde yapılabilmektedir. Poliüretan köpük özellikleri sayesinde artık yalıtım kaplamaları çok kolay bir şekilde yapılmakta ve oldukça yüksek verim alınmaktadır. Poliüretan köpük çatı yalıtımı için kullanılırken Poliüretan plastik özellikleri olan maddelerle çatı yüzeyleri kaplanarak çatı sızdırmazlıkları elde edilebilir. Poliüretan mekanik özellikleri kullanılan poliüretan malzeme türüne göre değişmektedir. Poliüretan köpük malzemesi mekanik dayanıklılığı düşük süngerimsi yapıda iken poliüretan plastik zemin malzemeleri orta dayanıklılıkta bir özelliğe sahiptir ve birçok ortak kullanım alanında yaygınca tercih edilebilmektedir. Poliüretan köpük nasıl temizlenir sorusu içerinde olan müşterilerimiz için çok kolay ve çok sayıda yöntemden bahsetmek mümkündür.


    Rox poliüretan köpük malzemesi piyasada rahatlıkla bulunabilir. Ancak çatı kaplama malzemesi olarak daha sanayi tipi miktarlarda hazırlanmış malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Poliüretan köpük su geçirir mi hayır geçirmez. Poliüretan malzemeler uzun moleküler bağlar oluşturdukları için kesinlikle su geçirmez bir yapıya sahiptirler. Poliüretan çatı kaplama malzemeleri üzerinde su kolaylıkla akar ve birikmez. Ayrıca suyu alttaki zemine de vermediği için zemin bina içerisinde tavan akıtması gibi sorunlar oluşmasını engeller. Poliüretan Çatı kaplama hizmetlerimiz ve Tavan arası yalıtım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiyi katalog ve iletişim kanallarımızdan edinerek istediğiniz yüzeyler için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]