Epoksi Zemin Kaplama Katalog

Epoksi Zemin Kaplama Katalog

 

Epoksi boya nedir epoksi boyama işlemi aslında renklendirilmiş epoksi kaplama işleminin adıdır. Epoksi banyo zemin kaplama gibi uygulandığı alana kişilik katması açısından yapılan epoksi boya uygulama işlemleri sayesinde epoksi kaplama yüzeylerde istenilen efektler oluşturulabilmektedir. Epoksi boya kullanım alanları suya dayanıklılığı sebebi ile açık ve kapalı alanlar ile ıslak zeminlerin tamamında kullanılabilirdir. Epoksi boya renkleri toz ya da sıvı pigment maddelerinin epoksi reçinesi içerisine karıştırılması ile elde edilir ve gökkuşağındaki renkler ile karışımlarından oluşan geniş çeşitliliğe sahiptir. Epoksi boya su geçirir mi cevabımız hayır olacaktır. Çünkü epoksi reçinesi katılaştığında uzun moleküler bağlar oluşturarak su geçirmez bir madde olmaktadır.


Sürme epoksi boya uygulamaları epoksi boyaların normal boyama yöntemlerine benzer şekilde kolayca uygulanması için geliştirilmiştir. Epoksi boya özellikleri sayesinde altındaki malzemenin su ve hava gibi ömrünü kısaltıcı etkilere maruz kalmasını engellemektedir. Uzun dayanıklılık kazancı elde edecek alt zemin uzun yıllar boyunca size hizmet vermeye devam edecektir. Epoksi boya zararları ile ilgili yazılan birçok yazıda epoksi uygulamasının kuruyana kadar geçen süre içerisinde alanların kullanıma kapalı olması zorunluluğu yer almaktadır. Oysa epoksi malzemesi genel olarak 24 saat içerisinde ayak basacak kadar kurumaktadır. Tam kuruma süresi ise 7 günde tamamlanarak malzeme son halini almaktadır. Durum bu iken epoksi kaplamanın zararından söz etmek yersiz olacaktır.
 

Epoksi boya ile fayans boyama işlemlerinde fayans çatlaklarının kapanması ve çatlaklardan kaynaklanabilecek olan sızdırma problemleri ortadan kalkacaktır. Epoksi boya demir için uygulandığında ise içerisinde kalan demirin hava ile temasını keserek demirin oksitlenerek dayanıklılığını kaybetmesini engeller. Aynı zamanda demir ile bütünleşen epoksi boyası ek bir dayanıklılık sağlayacaktır. Demir malzeme ve epoksi karışımı çok daha dayanıklı ve sert bir kompozit malzeme oluşturacaktır. Bu da aslında planlamadığınız bir fayda olarak karşımıza çıkmaktadır. Epoksi kaplama işlemlerini iyi bir ustalık ve uygun fiyatlarla yaptırmak isterseniz Zemin Epoksi Kaplama firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim sekmesine bakabilir ya da whatsapp mesaj hattını kullanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş


[ZEK Zemin Epoksi Kaplama Telif haklarını saklı tutar.]